387590-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för inhyrning av entreprenadmaskiner med tillhörande utrustning inkl. förare och anläggningsarbetare för C4 Elnäts elnätsverksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen