387605-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industrielektriker samt Instrumenttekniker
Referensnummer: 408/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av industrielektriker och instrumenttekniker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71333000 Maskintekniska ingenjörstjänster, 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen