387618-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster – Konsultuppdrag Markprojektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultuppdrag Markprojektering
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Konsultuppdrag Markprojektering för Kristianstads kommun. Ramavtalet avser konsultuppdrag för utredning och projektering inom mark, exempelvis landskapsgestaltning och lekredskap samt yttre VA i samband med om, till- och nybyggnation av kommunala fastigheter.
Intern identifierareTN 2025/948
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultuppdrag Markprojektering