387645-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Projektorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-tillbehör
Referensnummer: UH-2018-022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38652100 Projektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösands kommun och Härnösand Energi & Miljö AB (Beställaren) inbjuder till anbudsgivning gällande IT-tillbehör med löpnummer UH-2018-022, enligt instruktioner och bifogade handlingar.
Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Anbud ska lämnas på hela Beställarens behov.
Beställaren lägger stor vikt vid att erhålla en kontinuerlig helhetslösning med en (1) Leverantör som tar ansvar för hela åtagandet. Beställaren väljer därför att ej dela upp kontraktet.
Av Beställaren eventuellt uppgivet behov kan öka respektive minska eller helt utebli beroende på faktorer som är okända för oss vid upphandlingstillfället, exempelvis medelstilldelning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38652100 Projektorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237220 Musmattor, 30237230 Fickminnen, 30237240 Webbkamera, 30237260 Väggfästen för bildskärmar, 30237410 Datormus, 30237460 Tangentbord till datorer, 30237280 Tillbehör för kraftförsörjning, 30237251 Datorrengöringsset
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen