387652-2019 - ResultatSverige-Luleå: Verktygsmaskiner för träbearbetning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontinuerlig press
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar produktion, montering/installation och driftsättning av en kontinuerlig träpress enligt kravspecifikation i upphandlingsdokumentet samt service av utrustningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen