387659-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Fastighetsnära tjänster Västlänken - Steg 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära tjänster Västlänken - Steg 1
Beskrivning: Lokalvård, städ och sanering samt mindre byggrelaterade tjänster för att upprätthålla en hel och ren anläggning. Omfattar både publika och icke publika ytor. En varumärkesbyggande aktivitet vilken ska få resenärer och leverantörer att både få känslan av att anläggningen är väl omhändertagen och kanske även ett egenansvar för att upprätthålla känslan av anläggningens fräschör. Steg 1 omfattar stationerna Göteborgs Central samt Kvarnberget.
Intern identifierare: KOM-417390
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fastighetsnära tjänster Västlänken - Steg 1