Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 33192500 Provrör
Ytterligare klassificering (cpv): 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas
Ytterligare klassificering (cpv): 33793000 Laboratorieglas
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)