2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av folkbibliotek 2025
Beskrivning: Denna upphandling omfattar drift av folkbibliotek i Nacka kommun. Upphandlingen omfattar följande bibliotek 1. Dieselverkstadens bibliotek 2. Fisksätra bibliotek 3. Forum bibliotek 4. Orminge bibliotek 5. Saltsjöbadens bibliotek 6. Älta bibliotek
Intern identifierare: KUN-2025-00132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92511000 Bibliotekstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92510000 Biblioteks- och arkiveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1
Beskrivning: Omfattar: Fisksätra bibliotek Nacka Forum bibliotek Orminge bibliotek.
Intern identifierare: Delområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2
Beskrivning: Omfattar: Dieselverkstaden, Saltsjöbaden, Älta bibliotek
Intern identifierare: Delområde 2