387739-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Industrielektriker Ängelholm.
Referensnummer: 17/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Öresundskraft Kraft och Värme AB (Öresundskraft) har för avsikt att upphandla ramavtal inom området elektriskt underhåll och installation för kraftvärme- och värmeanläggningar i Ängelholmsområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31600000 Elektrisk utrustning, 42100000 Maskiner för produktion och användning av mekanisk energi, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45314300 Kabelutrustning, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande enhet har för avsikt att upphandla löpande elektriskt underhåll och installationer för kraftvärme- och värmeproduktionsanläggningar i Ängelholmsområdet.