2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningstjänster
Beskrivning: Fyrbodals kommunalförbund är projektägare till projekt Fenixz vilket riktar sig till anställda i 14 kommuner som finns i Fyrbodal. Projektet ska genomföra kompetensutvecklingsinsatser för anställda i Kommunerna. Upphandlingen avser Ramavtal för utbildningstjänster vilka ska tillgodose dessa kompetensutvecklingsinsatser.
Intern identifierare: 2023/0116
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000