Denna upphandling avser värdetransporter mm för Region Stockholms förvaltningar, bolag och stiftelser. I uppdraget ingår bl a hämtning av värde från regionens enheter, transport till uppräkningscentral, uppräkning och insättning på bankkonto, leverans av växel samt att erbjuda olika typer av värdeförvaring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 66110000 Banktjänster, 66172000 Hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen