2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för inhyrning av entreprenadmaskiner inkl förare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inhyrning av entreprenadmaskiner inklusive förare för rörläggning- och anläggningsarbeten till Kristianstads kommun. De inhyrda resurserna ska komplettera kommunens egen regi. Löpande behov uppskattas till en till tre maskiner inkl. förare.
Intern identifierare: TN 2025/1178
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för inhyrning av entreprenadmaskiner inkl förare