2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedelsautomater
Beskrivning: Härnösands kommun avser upphandla hyra inkl support - och underhållstjänster för läkemedelsautomater som laddas med dosförpackad medicin som skickas ut på bestämda tider i enlighet med detta avtal inkl. krav och förutsättningar i förfrågningsunderlag samt antaget anbud. Omfattningen avser både hårdvara samt mjukvara.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98995:Lot:1