Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för polisområde Värmland.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Vid denna upphandling tillämpas ett öppet förfarande enligt reglerna i 6 kap, lagen om offentlig upphandling. Förfrågningsunderlaget finns att hämta på Polismyndighetens