388044-2017 - ResultatSverige-Åkersberga: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Revisionstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Åkersberga.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser Revisionstjänster för successivt avrop under avtalsperioden till Österåkers kommuns förtroendevalda revisorer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.