Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer
Referensnummer: UPPH2017-0312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för elektriska diskdesinfektorer av modell större och mindre enligt beskrivning i 2 Kravspecifikation och 3 Mall för upphandlingskontrakt.
Utrustningarna ska placeras på Akademiska sjukhuset och vårdinrättning inom Region Uppsala.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen