Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventstöd vid akademiska högtider
Referensnummer: V-2021-0264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Varje år genomför KTH ett antal akademiska ceremonier, för att uppmärksamma akademiska bedrifter hos studenter och akademi.
Leverantören som KTH upphandlar ska vara behjälpliga i arbetet med att ge dom bästa förutsättningarna för KTH att genomföra sina ceremonier både vad gäller praktiskt kringarbete som teknik och digitala förutsättningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen