Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktion gällande behandling av åderbråck (varicer)
Referensnummer: MT 2020-0032 / 20RS411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser funktionsavtal, med total betalning per behandling, gällande utrustning inklusive förbrukningsmaterial, service mm till Venöst Centrum, Region Örebro län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33128000 Medicinsk laser för annat än kirurgi, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 85111200 Läkarvård på sjukhus, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen