388096-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hisservice med fullservice och jourhållning 2023
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHisservice med fullservice och jourhållning 2023
BeskrivningFullservice och jour för 203 st hissar för Lunds Kommuns Fastighetsbolag, LKF, inom Lunds kommun.
Föregående meddelande635202-2022
Intern identifierare22/48
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000