388165-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultupphandling Onkologi hus 38, Kalmar
Referensnummer: 2020-296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdrag avseende projektering av handlingar fram till färdiga bygghandlingar och kompletta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen omfattar konsulter inom flera discipliner, mer information finner ni i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71243000 Utkast till planer (system och integration)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen