388167-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Byggkonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Ramavtal Kalkyltjänster
Referensnummer: FB2021/221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för utförande av Kalkyltjänster. Uppdragen omfattar främst arbeten inom nyproduktion samt ombyggnation och underhållsarbeten av beställarens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen