388184-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikkonsulttjänster, Landskapsarkitekter och Besiktningsmän för bygg och fastigheter
Referensnummer: 2020-195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling kommer att ligga till grund för ramavtal avseende i förfrågningsunderlaget angivna teknikkonsulttjänster, landskapsarkitekter samt besiktningsmän för bygg och fastighet och för successiva avrop till Region Kalmar län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71315400 Byggnadsinspektion, 71420000 Landskapsarkitektur, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen