388226-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Digitalt personalarkiv
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt personalarkiv
Beskrivning: Botkyrka kommun behöver upphandla ett systemstöd för att effektivt kunna hantera Personalrelaterad information/Handlingar digitalt. Systemet ska kunna sammanställa informationen kopplat till en enskild medarbetare i en rapport/akt. Systemet ska upphandlas som en SAAS-tjänst.
Intern identifierare: KS/2025:00418
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72252000 Dataarkivering, 72310000 Behandling av data, 92512000 Arkivtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Digitalt personalarkiv