388239-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkiveringsutrustning – Kompaktarkivsystem och entresol
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompaktarkivsystem och entresol
BeskrivningSveriges geologiska undersökning (SGU) avser att avropa hyllsystem till våra arkivlokaler i Malå, Västerbottens län. Lokalerna kommer att inrymma i huvudsak arkivhandlingar, bibliotek och stensamlingar och färdigställas preliminärt under 2024. Avropet avser en entreprenad där Leverantören tar ett totalansvar för hela uppdraget. SGU väljer arkivlokaler långsiktigt och ställer höga krav på arkivinredningens kvalitet och slitstyrka liksom på att relevant service och support finns att tillgå.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30191100 Arkiveringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKompaktsystem och entresol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96477:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 39131100 Arkivhyllor