388312-2019 - ResultatSverige-Ronneby: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av varm mat till skolor, förskolor, särskilda boenden, dagcentraler samt matdistribution till hemmaboende.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 2019-10-31.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen