388352-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av stöttor och luftkuddar
Referensnummer: 18/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
MSB upphandlar avtal för stöttor och luftkuddar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35112000 Räddnings- och nödutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen