388358-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorer och datamateriel – Digitala enheter med tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitala enheter med tillhörande tjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar datorer, surfplattor, mobiltelefoner, skärmar, dockor m.fl. tillbehör samt tillhörande tjänster.
Intern identifierare25/71
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000