388361-2020 - ResultatSverige-Nyköping: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad område 2A 2020
Referensnummer: KK20/307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning med tillhörande service av lokaler för Städområde 2A, med en total städyta om cirka 41 6060 m2.
Lokalspecifikationer och planritningar bifogas i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen