388378-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Instrumenterings- och styrsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Styrapparater
Referensnummer: T2018-01872
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682210 Instrumenterings- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för styrapparater till trafiksignaler som kommer att användas i drift, ny- och ombyggnation av trafiksignaler belägna inom Stockholms stad.
Köparen avser att teckna ramavtal med tre (3) ramavtalsleverantörer.
Köparen har behov av att byta cirka 35-40 styrapparater per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31527260 Belysningssystem, 34990000 Regler-, säkerhets-, signal- och belysningsutrustning, 34993000 Vägbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen