2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts till filial Hällsboskolan Mälarhöjden
Beskrivning: Upphandling av skolskjuts till Hällsboskolan Mälarhöjdens filial på Blekingegatan 11 under läsåret 26/27 med option på förlängning med 6 + 6 månader.
Intern identifierare: 2 STO-2026/463
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: På grund av omständighet som inte kunnat förutses av myndigheten har upphandling inte kunnat genomföras tidigare och att tidsfristen i ett normalt förfarande skulle äventyra verksamheten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000