See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av samarbetspartner, utveckling, applikationsdrift och förvaltning av RPA
Beskrivning: Malmö stad har etablerat en UiPath-baserad plattform för RPA (Robotic Process Automation) i syfte att automatisera verksamhetsprocesser och effektivisera resursutnyttjande. Plattformen är etablerad on-prem och omfattar idag ett antal produktionssatta automationer. För att säkerställa fortsatt stabil drift, utveckling och framtida skalbarhet av plattformen söker Malmö stad en strategisk samarbetspartner som med hög teknisk kompetens och god förståelse för offentlig verksamhet kan stödja stadens behov inom drift, förvaltning och utveckling av UiPath-plattformen.
Intern identifierare: SN-2024-276
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av samarbetspartner, utveckling, applikationsdrift och förvaltning av RPA