See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus
Beskrivning: Upphandling av grusfraktioner för följande upphandlande myndigheter. Götene Vatten & Värme AB, org.nr 556383-3143 Lidköpings kommun, org. nr 212000-1694 Skara kommun, org. nr 212000-1702 Skara Energi AB, org.nr 556429-4303 Vara kommun, org. nr 212000-2924
Intern identifierare: 2024-23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Obligatoriska krav
Beskrivning: Leveranser av grus inom respektive kommun av beställaren hämtat material vid täkten/upplaget. I objektet ingår små leveranser med enstaka lass liksom stora objekt som exploateringsområden vilka utförs av kommunen i egen regi.
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1- Lidköpings kommun
Beskrivning: Leveranser av grus inom respektive kommun av beställaren samt hämtat material vid täkten/upplaget. I objektet ingår små leveranser med enstaka lass liksom stora objekt som exploateringsområden vilka utförs av kommunen i egen regi.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2- Skara kommuns geografiska område
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3- Götene kommuns geografiska område
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4- Vara kommun
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5- Götene Vatten & Värme
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6- Lidköpings kommun natursand
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7- Lidköpings kommun Stenmjöl
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8- Vara kommun EU-sand
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9- Vara kommun kalkkross för halkbekämpning