Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skoladministrativt System
Referensnummer: UN 2018/0557
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Skoladministrativt System
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen