388584-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sandviken: Försäkringar
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunförsäkring för Sandvikens kommun
Referensnummer: KS2018/452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kommunförsäkring för Sandvikens kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 605 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66518200 Tjänster utförda av försäkringsbolag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen