See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Industrielektriker 2024
Beskrivning: Uppsala Vatten och Avfall AB bjuder in till upphandling av ramavtal av industrielektriker till sin verksamhet. Ramavtalet avser resursförstärkning till arbete under beställarens arbetsledning men även avrop i projektform kommer att göras.
Intern identifierare: UVA-2024-00812
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45315600 Lågspänningsanläggningar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000