2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsinbjudan DIS Motorer - Strandhem pumpstation elmotor och växellåda
Beskrivning: Strandhem pumpstation Malmö/Bunkeflostrand behöver ny drivning till snäckpump. Förfrågan omfattar även installation och driftsättning.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31110000 Elektriska motorer, 34321200 Växellådor, 42000000 Industrimaskiner, 42100000 Maskiner för produktion och användning av mekanisk energi, 42140000 Växlar, växellådor och drivelement, 42141000 Vanliga växlar, växellådor och drivelement
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001