2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel till särskilt boende i Tranås kommun
Beskrivning: Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder på uppdrag av socialförvaltningen till anbudsgivning för ramavtal gällande inköp av livsmedel till samtliga särskilda boende i kommunen.
Intern identifierare: IN423132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000