388713-2019 - ResultatSverige-Malmö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till häkte och frivård i Karlskrona
Referensnummer: 2019-3262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård till häkte och frivårdskontoret i Karlskrona
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård av kontor, lunchrum och häkteslokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.