Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtrycksspolning,slamsugning och TV-inspektion
Referensnummer: FB2018-2150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtal för avrop av tjänster gällande högtrycksspolning, slamsugning, tv-inspektion och dylikt i Familjebostäder i Göteborgs fastighetsbestånd.
Arbeten omfattar planerade arbeten under ordinarie arbetstid, samt akuta uppdrag under ordinarie och icke ordinarie arbetstid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90440000 Rening av kloakbrunnar, 90450000 Rening av septiska tankar, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen