Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för riskkonsulter
Referensnummer: 114-22360-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Härmed inbjuds leverantörer att inkomma med anbud gällande en upphandling av ramavtal (med flera leverantörer där alla villkor för avrop är fastställda) av riskkonsulter inom riskhantering.
Upphandlingen omfattar ramavtal för konsulttjänster inom riskhantering för att få hjälpa med planeringsunderlag, riktlinjer eller interna metodstöd för enheten för samhällsskydd och beredskap som är en del av Länsstyrelsen i Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 90711100 Risk- eller farobedömning utom för byggprojekt, 90721800 Skydd mot naturliga faror eller risker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen