388793-2017 - ResultatSverige-Härnösand: Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialys förbrukningsartiklar.
Referensnummer: 17RS1481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbrukningsartiklar och dialysvätska till Dialysverksamheterna Landstinget Västernorrland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33181200 Dialysfilter, 33181510 Njurdialysvätska
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen