388795-2017 - ResultatSverige-Oskarshamn: Byggnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggmaterial Oskarshamn.
Referensnummer: U-055-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på byggvaror såsom bland annat Bindemedel och bruk, Keramiska varor, Gipsvaror och plåtreglar, Trävaror (reglar, läkt, råplan m.m.).
Träbaserade skivor, Inredningar (kök, garderober) färdigmonterade stommar,
Isolervaror, Tätskiktsvaror, PP-skivor, Tegelvaror, Fästdon, Plåtvaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44110000 Konstruktionsmaterial, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på byggvaror såsom bland annat Bindemedel och bruk, Keramiska varor, Gipsvaror och plåtreglar, Trävaror (reglar, läkt, råplan m.m.),