See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gruppbostäder insatser enligt 9 § 9 LSS
Beskrivning: Upphandling omfattar verksamhetsdrift av kommunen två gruppbostäder enligt 9§9 LSS som tillhör personkretsen enligt 1§1 LSS. Personkrets 1 omfattar personer med utvecklingsstörning och/eller med autismspektrumtillstånd. Driften av dessa bostäder är till 100%, alltså leverantören ansvara för verksamheten enligt kommunens riktlinjer och enligt kravställning.
Föregående meddelande: 008379-2023
Intern identifierare: SN 2023-0064
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000