388857-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av e-utbildningar
Referensnummer: 19/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar produktion av e-utbildningar inom olika områden med varierande målgrupper inom Jönköpings kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80420000 E-lärande, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende ramavtal för produktion av e-utbildningar.
Beställaren erbjuder och genomför kompetensutvecklingsinsatser för samtliga anställda inom kommunen. Som en del i arbetet med att kunna möta medarbetares olika lärstilar ingår e-lärande som en metod. Ämnen för e-utbildningarna varierar och kan vara allt från introduktionsutbildningar till specialiserade utbildningar för enskilda personalkategorier.
Leverantören ska producera kvalitativa e-utbildningar för Beställarens räkning. Leverantören ska också producera innehållet i utbildningarna och ska därför ha producerande personal med olika kompetenser.
Omfattning
Syftet är att teckna ramavtal med tre (3) leverantör som kan försäkra Beställaren en stabil leverans av e-utbildningar under ramavtalsperioden.