388859-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: D.nr: 113-17038-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar daglig städning, periodiskt underhåll, eventuella flytt- eller extrastädningar, tillfällig lokalvård (efter avrop) samt fönsterputsning i Länsstyrelsens lokaler.
Uppdraget syftar till att ge en god hygiennivå och uppfattas svara mot en allmänt vedertagen uppfattning om renhet.
Uppdraget ska utföras i enlighet med bifogade städinstruktioner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget ska utföras i enlighet med bifogade städinstruktioner.