388872-2022 - ResultatSverige-Linköping: Tandimplantat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala Implantat
Referensnummer: UC-2021-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33132000 Tandimplantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Dentala Implantat för Folktandvården samt Käkkliniken Universitetssjukhuset inom Region Östergötland
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet inte anser att upphandlingen lämpar för uppdelning i olika anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen