388873-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Datortomografer ("CT scanner")
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CT Region Skåne
Referensnummer: 2022-O000430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av åtta (8) fabriksnya CT-utrustningar till flera orter inom Region Skånes Bild- och funktions diagnostiska verksamheter (BoF-Skåne) inklusive leverans, installation, utbildning, dokumentation, tillbehör, ansvar för idrifttagning, återköp, demontering och bortforsling av befintlig utrustning samt option på ytterligare följande utrustningar enligt nedan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33115000 Utrustning för tomografi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen