388923-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Förbandsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förband och sårläkningsprodukter inkl. gips med tillbehör (3)
Referensnummer: RS 2023-01262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141110 Förbandsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
regionens ytterligare kompletterande behov av Förband och sårläkningsprodukter inklusive gips med tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen