388923-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – E-429 Finplanering område D och norra Norra Stationsparken
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-429 Finplanering område D och norra Norra Stationsparken
BeskrivningFinplaneringsentreprenad inom projekt Hagastaden. Projektet har ambitionen om att driva entreprenaden så klimatvänligt som möjligt.
Intern identifierareE2023-04395
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareE-429 Finplanering område D och norra Norra Stationsparken