388957-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – C-Båge SLL515
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelC-Båge SLL515
BeskrivningC-båge är en mobil röntgenutrustning som används för direkttagen röntgenbildvisning (genomlysning) under pågående operation. Det ger kirurgern möjlighet att se skelett och implantat i realtid i 2D eller 3D.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel2. Bas
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117211:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33111000 Röntgenapparatur, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
Optioner
Beskrivning av alternativenSe upphandlingsdokumenten
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel3a. Avancerad m.vagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117211:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel4. Mini
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117211:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel5. Bord
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117211:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
Titel3b. Avancerad u.vagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117211:Lot:5